W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (19 czerwca) w Drohiczynie główne uroczystości rozpoczęła Eucharystia, celebrowana przez biskupa drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa.
Msza Święta celebrowana była w katedrze p.w. Trójcy Świętej, gdzie kapłanów, siostry zakonne i wszystkich wiernych powitał proboszcz ks. Zbigniew Średziński. Po Eucharystii wierni w procesji eucharystycznej przeszli ulicami miasta do czterech ołtarzy przygotowanych przez Koła Żywego Różańca, mieszkańców bloków przy ul. Warszawskiej, mieszkańców wsi Chutkowice i rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Za Chrystusem skrytym w hostii białej podążali kapłani, alumni, parafianie i goście. Procesję ubogacali drohiccy rycerze, dzieci w bieli sypiące kwiaty, orkiestra OSP, chór parafialny, chorągwie, o bezpieczeństwo wiernych dbali strażacy.
Przy ostatnim ołtarzu usytuowanym w Parku Miejskim obok amfiteatru ks. bp Tadeusz Pikus wygłosił homilię. Ekscelencja mówił do wiernych Szliśmy ulicami miasta w barwnym pochodzie, wśród pięknych domów, pięknej przyrody, ale nie towarzyszyła nam radość wewnętrzna, bowiem zarówno pieśni, jak i cały pochód skłaniał do refleksji prowadzącej ku czemuś, czego nasze oczy na razie nie mogą oglądać. W tym barwnym pochodzie, w monstrancji znajduje się malutka, prawie niewidoczna postać. Postać tak mała, że właściwie ten świat przesłania ją. (…)
Biskup zwracał szczególną uwagę na dwa przykazania: nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną i nie zabijaj. Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną, to przykazanie, które wielu z nas codziennie powtarza, jest dla nas dziś ogromnym przypomnieniem. Należy nam rzeczywiście zwrócić się ku Bogu prawdziwemu, który jest stwórcą świata i człowieka, który podtrzymuje dane nam życie i chce wyprowadzić nas z niewoli ku Ziemi Obiecanej. Duszpasterz zwracał uwagę, że w naszym życiu jest wiele bożków, a Bóg prawdziwy często jest nierozpoznany.
Bóg daje nam życie i prowadzi nas do pełni życia. – Trzeba nam pokochać życie, każde życie, które pojawia się na tym świecie, którego źródłem jest sam Bóg. Życie jest darem i nikt nie jest w stanie dać coś w miejsce życia. Trzeba nam wciąż myśleć – co mamy robić, by pokochać życie swoje i innych.
Na zakończenie biskup podziękował wszystkim za obecność i świadectwo wiary. Dziękował za przygotowanie ołtarzy i aktywny udział w procesji. Słowa podziękowania kierowane były do przedstawicieli wszystkich grup uczestniczących w przygotowaniu procesji, Ekscelencja zwrócił uwagę na zaangażowanie dziewczynek sypiących kwiatki, dziękował zarówno seniorom, jak i dzieciom w wózkach. Procesja zakończyła się w katedrze, gdzie uroczyście odśpiewano „Te Deum”.